Apyrankės

Apyrankes jau nuo pat senų senovės dažnai reikšdavo kiek daugiau negu aksesuarą ar papuošalą – anksčiau tai būdavo ir priemonė išreikšti savo statusą – brangias, auksu, sidabru ir įvairiais briliantais papuoštas apyrankes nešiodavo turtingieji, valstybės ar imperijos kertiniai akmenys – senatoriai, valdininkai ir valdovai. Dabar apyrankių nešiojimas tapo labiau kasdieniu užsiemimu, kadangi šiomis dienomis pasipuošti paprasta apyranke gali bene kiekvienas – studentas, vieniša mama, šeimos tėvas ar pensininkas. Tiesa, tai yra labiau jaunimo aksesuaras, nors brangias apyrankes dažnai nešioja ir vyresnio amžiaus žmonės. apyrankes daug daugiau reiškia jaunimui, kuris, kaip visuomet dažnai ieško būdų išsireiškti, atspindėti savo pažiūras ar tiesiog pakeisti įprastą ir nusistovėjusį apsirengimo ir aksesuarų stilių. apyrankes nėra kažkas kardinalaus ar neįprasto – paprastai tai tera papuošalas pagyvinantis apsirengimo stilių, įnešantis naujų spalvų į nešiotojo stilių.

Apyrankes dažnai būna rankų darbo – tai tikrai vertingi ir daug dėmesio bei priežiūros reikalaujantys apyrankes, kurių nešiotojas gali jausti įpatingai, kadangi jo nešiojamą papuošalą kūrė žmogaus rankos. Ir taip pat apyrankes gali būti sukurtos pramoniniu būdu – tai daug pigesnės, įvairia pigia bižuterija papuoštos apyrankės, kurios neišsiskiria nei ypatinga medžiaga, nei tos medžiagos kokybe.

Paprastai tokios apyrankes greičiau nusidevi, jos neatlaiko laiko išbandymų, nukrenta jų užsegimai, apsibraižo medžiagos kampučiai. Tokių apyrankių nešiotojai neretai nusivilia tokios prastos kokybės apyrankėmis, daugiau jų neperka. Paslaptis tame, kad tikrai geros kokybės ir ilgaamžes apyrankes yra daug brangesnės negu pigesni jų substitutai – tai daug demesio reikalaujantys dirbiniai, kuriem reikalinga ilgalaikė priežiūra, įvairios priežiūros priemonės, bei truputis nešiotojo laiko – kadangi apyrankei kaip ir kiekvienam papuošalui bei aksesuarui reikia šiek tiek priežiūros. apyrankes paprastai yra gaminamos iš medžiaginių arba virvelinių pluoštų, tačiau kai kurios apyrankes taip pat yra gaminamos iš aukso arba sidabro lydinių, o kai kurios ir iš bronzos. Kokybiškos apyrankes paprastai yra daug tvirtesnės, matosi gamintojo ženklas, jos papuoštos kokybiškais blizgučiais, tačiau tikrąją apyrankes vertę gali nustatyti tik profesionalas.