Papuošalai su rubinais

Prabangūs papuošalai visuomet yra labai vertinami. Ko gero rasti moterį ar merginą, kuri nenorėtų pasipuošti deimantiniu vėriniu ar žiedu su deimantais, būtų beveik neįmanoma. Būtent iš briliantų, tai yra iš nušlifuotų deimantų pagaminti papuošalai yra bene brangiausi iš visų. Kokia tokių papuošalų kaina, daugiausiai priklauso nuo to, kelių karatų deimantas ar deimantai yra naudojami gaminant papuošalus. Tačiau ne tik iš deimantų yra gaminami prabagūs juvelyriniai dirbiniai. Ne ką mažiau nei briliantai, kainuoja ir kiti brangakmeniai, tai yra rubinai. Šie raudono atspalvio akmenys yra itin plačiai naudojami papuošalų gamybai, bet kadangi jie yra labai reti, todėl rubinų kaina yra itin aukšta. Tačiau kainą kuo puikiausiai kompensuoja įspūdingo grožio bei blizgesio papuošalai, pagaminti iš rubino.

O iš šio brangakmenio galima pagaminti išties įvairius papuošalus. Ko gero labiausiai paplitę yra žiedai su rubinu, taip pat mėgstami ir vėriniai su nedideliais rubinais ar sagės su šiuo brangakmeniu. Žiedai su rubinais yra vienas dažniausių jaunikių pasirinkimų piršlyboms. Būtent sužadėtuvių žiedams gaminti dažniausiai ir yra naudojamas šis be galo brangus akmuo. Tokie žiedai taip pat kainuoja ne mažus pinigus. Net žiedas su smulkiausiu rubinu retai kainuoja mažiau kelių šimtų eurų. Vidutiniškai tokių žiedų kaina svyruoja nuo 1 000 iki 2 000 eurų. Žinoma, jei žiedui nadojamas išskirtinai didelis rubinas, tuomet kaina gali būti kelis kartus didesnė, tačiau dažniausiai yra naudojami vidutinio dydžio, per daug neišsikišantys rubinai. Visai kas kita yra su sagėmis.

Joms kaip tik tinka kuo didesni rubinai, tad jų kainos dažniausiai siekia dešimtis tūkstančių eurų. Tad norint tokią sagę įsigyti teks pakloti galbūt net kelių metų algą, būtent todėl sagių su rubinais ir nėra labai daug, nes tiesiog nebūtų žmonių, galinčių jas įsigyti. Todėl dideli rubinai dažniausiai yra supjaustomi į kelias ar net dešimtis mažų dalių, iš kurių yra daug lengviau pagaminti bei parduoti įvairius papuošalus, tokius kaip jau minėti žiedai ar vėriniai. O jei apie vėrinius, tai šie papuošalai taip pat yra be galo brangūs. Jų gamybai dažniausiai prireikia ne vieno, o keletos rubinų, tad savaime pakyla ir vėrinių kaina. Ji gali siekti 5 000 eurų ar net daugiau. Žinoma, įvairius papuošalus iš rubinų ar kitų deimantų galima įsigyti ir už šimtus tūkatančių, tačiau dabar kalba sukasi apie tokius papuošalus, kuriuos gali įpirkti paprasti gyventojai, gaunantys vidutines pajamas, o ne turtingi verslininkai, ar kiti turtuoliai, galintys neskaičiuoti pinigų ir pirkti ką panorėję.