Rankų papuošalai

Vyrauja daugybė papuošalų rūšių. Šį kartą išsirinksime tik vieną iš jų, ir
būtent apie ją trumpai ir pakalbėsime. Tai bus rankų papuošalai. Kaip ir
bet kokie kiti, taip ir rankų papuošalai yra itin populiarūs, pastarieji
yra netgi labiau mėgstami, nei tarkim kaklo, ar galvos papuošalai. Rankoms
skirti papuošalai iš kitų išsiskiria ir dar keliais ypatumais. Pavyzdžiui,
rankų papuošalus, labiau nei bet kokius kitus mėgsta nešioti ne tik
moterys, tačiau ir vyrai.

Tad jei atsižvelgtumėme į papuošalų tinkamumą
abejoms lytims, tai rankų papuošalai neturėtų sau lygių. Na o šių papuošalų
pasirinkimo asortimentas yra išties didelis. Egzistuoja daugybė įvairiausių
aksesuarų bei papuošalų, skirtų nešioti ant rankų. Jie visi skiriasi savo
paskirtimi, išvaizda, dydžiu, spalvomis, formomis bei dar daugybe kitų
elementų. Kalbant apie šių papuošalų paskirtį, tai nors ir atrodytų, jog
visų papuošalų paskirtis yra vienoda – tai papuošti papuošalą nešiojantį
žmogų, tačiau yra ir tokių aksesuarų, kurie atlieka ir dar vieną ar net
keletą papildomų funkcijų. Vienas geriausiai tai atspindinčių rankos
aksesuarų būtų laikrodis. Būtent šis papuošalas atlieka daugiau nei vieną
funkciją. Tai reiškia, jog laikrodis ne tik yra mados atributas, tačiau
atlieka ir itin naudingą funkciją – rodo laiką.

Taip pat laikrodžiai yra
būtent tokie papuošalai, kuriuos mėgsta nešioti ne tik moterys tačiau ir
vyrai. Nors šiuo atveju galima sakyti, jog laikrodžius netgi dažniau
nešioja būtent vyrai nei moterys, o tai yra labai retas atvejis, jog kokius
nors papuošalus vyrai mėgtų labiau nei moterys. Tačiau rankos papuošalai
neapsiriboja vien tik laikrodžiais. Yra ir daugybė kitokių papuošalų. Taip
pat labai populiarios yra apyrankės, kurias taipogi mėgsta nešioti ir
stipriosios lyties atstovai. Taip pat nereikėtų pamiršti ir žiedų, kurie
yra vieni populiariausių rankos papuošalų. Tačiau žiedus, žinoma,
neskaičiuojant vestuvinių žiedų, žymiai dažniau kaip papuošalus renkasi
merginos. Taigi, kaip ir bet kokių kitų, taip ir rankoms skirtų papuošalų
yra ganėtinai daug, na o šie papuošalai ypatingi yra tuo, jog juos mėgsta
abiejų lyčių atstovai.

Papuošalai iš audinio

Papuošalai iš aukso, sidabro ar brangakmenių yra kiekvienam gerai žinomi. Jais dažniausiai puošiasi dauguma žmonių, eidami į svarbesnį renginį ar šventę. Tačiau nereikia pamiršti ir kiek paprastesnių, tai yra iš nebrangių medžiagų pagamintų papuošalų. Vieni tokių gali būti papuošalai iš audinio. Nors gali pasirodyti, jog papuošalai iš audinio yra per daug paprasti ir jais puoštis būtų nerimta, tačiau taip tikrai toli gražu nėra. Iš audinio galima pagaminti ne ką mažiau įspūdingo grožio papuošalus, nei iš tokių medžiagų kaip auksas, sidabras, deimantai ar kitos itin brangios medžiagos. Senesniais laikais papuošalai iš audinio būdavo labai populiarūs, jais puošdavosi beveik visos moterys bei merginos.

Tais laikais įvairius papuošalus iš audinio gebėjo pasigaminti pačios moterys, tad dauguma tokių papuošalų būdavo išskirtiniai bei originalūs. Šiais laikais, kai nerti papuošalai nebėra taip mėgstami, ypatingai jaunų žmonių, taip pat nebedaug liko ir tokių, kurios geba nunerti ar pasiūti tokius papuošalus. Tačiau nors ir nedaug, tokių žmonių, kurie užsiima šiuo amatu vis dar yra. Todėl jei jums išties reikia iš audinio pagamintų papuošalų, jų gauti tikrai galėsite. Juos pasigaminti galite ir patys, žinoma, tam prireiks žininių bei įgudžių, tačiau šiek tiek pasidomėję apie nerimo techniką, jei tik turėsite pakankamai daug noro, kuo puikiausiai patys galėsite gaminti šiuos papuošalus ne tik sau, o galbūt ir artimiesiems ar pažįstamiems. Neatmeskite ir galimybės, jog galbūt jums ši veikla labai patiks, o tada netgi galėsite iš jos ir papildomai užsidirbti.

Tačiau dabar kalba eina ne apie tai, o apie pačius papuošalus, tad grįžkime prie jų. Taigi, papuošalų iš skirtingų audinių yra išties nemažai ir labai įvairių. Iš audinio ar jo dalių galima pagaminti tokius papuošalus kaip apyrankės, auskarai, sagės ar vėriniai. Auskarams, žinoma, naudojamos tik audinio atraižos, sagės gali būti gaminamos iš velto audinio, jas galima padaryti labai įvairias ir pritaikyti prie bet kokių drabužių ir bet kokia proga. Tačiau sagės iš audinio labiau tinka vaikams, nes jos yra žaismingos, įvairių formų, spalvotos, o tokie papuošalai kaip tik vaikų yra labai mėgstami bei jie vaikams labai patinka. Tačiau kiti papuošalai iš audinio, tokie kaip auskarai ar vėriniai puikiai tinka ir suaugusiems. Žinoma, visa kalba eina apie moteris bei merginas, nes vyrai vargu ar nešiotų iš audinio pagamintus papuošalus.

Papuošalai su rubinais

Prabangūs papuošalai visuomet yra labai vertinami. Ko gero rasti moterį ar merginą, kuri nenorėtų pasipuošti deimantiniu vėriniu ar žiedu su deimantais, būtų beveik neįmanoma. Būtent iš briliantų, tai yra iš nušlifuotų deimantų pagaminti papuošalai yra bene brangiausi iš visų. Kokia tokių papuošalų kaina, daugiausiai priklauso nuo to, kelių karatų deimantas ar deimantai yra naudojami gaminant papuošalus. Tačiau ne tik iš deimantų yra gaminami prabagūs juvelyriniai dirbiniai. Ne ką mažiau nei briliantai, kainuoja ir kiti brangakmeniai, tai yra rubinai. Šie raudono atspalvio akmenys yra itin plačiai naudojami papuošalų gamybai, bet kadangi jie yra labai reti, todėl rubinų kaina yra itin aukšta. Tačiau kainą kuo puikiausiai kompensuoja įspūdingo grožio bei blizgesio papuošalai, pagaminti iš rubino.

O iš šio brangakmenio galima pagaminti išties įvairius papuošalus. Ko gero labiausiai paplitę yra žiedai su rubinu, taip pat mėgstami ir vėriniai su nedideliais rubinais ar sagės su šiuo brangakmeniu. Žiedai su rubinais yra vienas dažniausių jaunikių pasirinkimų piršlyboms. Būtent sužadėtuvių žiedams gaminti dažniausiai ir yra naudojamas šis be galo brangus akmuo. Tokie žiedai taip pat kainuoja ne mažus pinigus. Net žiedas su smulkiausiu rubinu retai kainuoja mažiau kelių šimtų eurų. Vidutiniškai tokių žiedų kaina svyruoja nuo 1 000 iki 2 000 eurų. Žinoma, jei žiedui nadojamas išskirtinai didelis rubinas, tuomet kaina gali būti kelis kartus didesnė, tačiau dažniausiai yra naudojami vidutinio dydžio, per daug neišsikišantys rubinai. Visai kas kita yra su sagėmis.

Joms kaip tik tinka kuo didesni rubinai, tad jų kainos dažniausiai siekia dešimtis tūkstančių eurų. Tad norint tokią sagę įsigyti teks pakloti galbūt net kelių metų algą, būtent todėl sagių su rubinais ir nėra labai daug, nes tiesiog nebūtų žmonių, galinčių jas įsigyti. Todėl dideli rubinai dažniausiai yra supjaustomi į kelias ar net dešimtis mažų dalių, iš kurių yra daug lengviau pagaminti bei parduoti įvairius papuošalus, tokius kaip jau minėti žiedai ar vėriniai. O jei apie vėrinius, tai šie papuošalai taip pat yra be galo brangūs. Jų gamybai dažniausiai prireikia ne vieno, o keletos rubinų, tad savaime pakyla ir vėrinių kaina. Ji gali siekti 5 000 eurų ar net daugiau. Žinoma, įvairius papuošalus iš rubinų ar kitų deimantų galima įsigyti ir už šimtus tūkatančių, tačiau dabar kalba sukasi apie tokius papuošalus, kuriuos gali įpirkti paprasti gyventojai, gaunantys vidutines pajamas, o ne turtingi verslininkai, ar kiti turtuoliai, galintys neskaičiuoti pinigų ir pirkti ką panorėję.

Dantų papuošalai

Kai kalbama apie papuošalus, normalu, jog pirmiausiai galvojame apie tradicinius papuošalus, tokius kaip apyrankės, žiedai ar auskarai. Tai nėra nieko nuostabaus, nes didžioji dalis žmonių būtent ir puošiasi prieš tai minėtais, bei kitais itin populiariais bei įprastais papuošalais. Bet taip pat nereikia pamiršti ir galbūt ne tokių populiarių ir ne taip plačiai naudojamų papuošalų. Vieni tokių yra galbūt daug kam nematyti ar net nežinomi dantų papuošalai. Jei girdite tai pirmą kartą, tuomet galbūt tai ir skamba keistai, tačiau dantų papuošalai išties egzistuoja ir nemažai žmonių jais puošiasi.

Žinoma, tokių žmonių gretos tikrai nėra didelės, tačiau svarbu, jog tokių išvis yra. Taip pat, verta paminėti, jog dantų papuošalais, kaip ir dauguma kitų papuošalų, dažniausiai puošiasi merginos. Taigi, kalbant apie pačius dantų papuošalus, tai jie dažniausiai būna kelių rūšių: laikini arba ilgalaikiai. Laikini dantų papuošalai yra skirti ir dažniausiai naudojami norint pasipuošti kokiai nors ypatingai progai. Dažniausiai ant danties paviršiaus laikinai būna tvirtinami žibantys kristalai. Juos tinkamai pritvirtinti gali tik dantistas, tad jei norėsite turėti pritrenkiančią bei spindinčią šypseną, teks apsilankyti pas dantistą.

Pati procedūra, per kurią kristalas yra tvirtinamas ant danties paviršiaus yra labai trumpa, trunka vos 15-20 minučių, bei visai nekenksminga, tai reiškia, jog procedūra neturės jokio neigiamo poveikio jūsų dantims. Kiek laiko papuošalai laikysis ant dantų, priklauso nuo to, kaip dažnai valgysite bei valysite dantis. Taip pat, norint jog kristalas nenukristų geriau būtų jo neliesti pirštais, net jei burnoje jaučiamas diskomfortas, jis laikui bėgant praeis, tereikia turėti šiek tiek kantrybės. Be trumpalaikių, taip pat būna ir ilgalaikiai burnos papuošalai. Jais puoštis galite, jei norite nuolatos turėti žavingą bei spindinčią šypseną. Dažniausiai ilgalaikiam nešiojimui ant danties yra tvirtinami nedideli cirkonio kristalai. Taip pat gali būti tvirtinami ir kiti ES leistini dantų papuošalai. Jų būna įvairių, tačiau būtent minėti kristalai yra populiariausi. Ilgalaikius burnos papuošalus tinkamai uždėti taip pat gali tik dantistas.
Taigi, be įprastų puikiai visų atpažystamų papuošalų, taip pat yra ne ne tokie populiarūs dantų papuošalai. Svarbiausia, ką apie juos reikia žinoti, tai jog šie papuošalai būna dviejų tipų, tai ilgalaikiai arba trumpalaikiai. Dantims puošti dažniausiai yra naudojami skaidrūs kristalai, kuriuos gali uždėti tik dantistas.